12 - [MK1][PLAIN] - Informálódás és tartalommegosztás a közösségi médiában

12 - [MK1][PLAIN] - Informálódás és tartalommegosztás a közösségi médiában

Episode description

Transcript (with German Translation)

Format: Conversation

Tone: Tégezni


Transcript

Honnan szoktál leginkább informálódni a friss hírekről?

Általában a közösségi hálózatokon keresztül szerzem az infókat. Reggel bejelentkezem, és átnézem a friss posztokat. Ritkábban olvasok már nyomtatott újságot. Te melyik honlapot nézed a leggyakrabban?

Én egy népszerű tech portált követek. És te szoktál érdekes cikkeket küldeni a barátaidnak?

Igen, egy jó cikk linkjét mindig megosztom a többiekkel. Gyakran egy rövid üzenetet is csatolok hozzájuk. Néha csak egy érdekes idézet is elég.

Mit gondolsz a rengeteg reklámról az oldalakon?

Nagyon zavar a sok hirdetés a tartalom között. Minden cég a neten hirdet manapság. Ilyenkor gyorsan a billentyűzethez nyúlok, és bezárom.

Szoktál nyilvánosan reagálni mások bejegyzéseire?

Csak ha egy ismerősöm valami fontos dolgot jelent be. Olyankor írok egy rövid hozzászólást a poszt alá. Te mit csinálsz, ha valaki konkrétan neked üzen?

Általában azonnal válaszolok privátban. Követed a hagyományos média csatornáit is?

Szoktam nézni komolyabb riportokat is a videómegosztókon. Sajnos a nyilvánosság előtt sok politikus csak sablonosan nyilatkozik. A posztjaik gyakran kapnak valami figyelemfelkeltő címkét. Én tehát inkább független forrásokból informálódom.

Download transcript (.srt)
0:00

Honnan szoktál leginkább informálódni a friss hírekről?

0:04

Általában a közösségi hálózatokon keresztül szerzem az infókat. Reggel bejelentkezem, és átnézem a friss posztokat. Ritkábban olvasok már nyomtatott újságot. Te melyik honlapot nézed a leggyakrabban?

0:18

Én egy népszerű tech portált követek. És te szoktál érdekes cikkeket küldeni a barátaidnak?

0:25

Igen, egy jó cikk linkjét mindig megosztom a többiekkel. Gyakran egy rövid üzenetet is csatolok hozzájuk. Néha csak egy érdekes idézet is elég.

0:36

Mit gondolsz a rengeteg reklámról az oldalakon?

0:39

Nagyon zavar a sok hirdetés a tartalom között. Minden cég a neten hirdet manapság. Ilyenkor gyorsan a billentyűzethez nyúlok, és bezárom.

0:50

Szoktál nyilvánosan reagálni mások bejegyzéseire?

0:54

Csak ha egy ismerősöm valami fontos dolgot jelent be. Olyankor írok egy rövid hozzászólást a poszt alá. Te mit csinálsz, ha valaki konkrétan neked üzen?

1:05

Általában azonnal válaszolok privátban. Követed a hagyományos média csatornáit is?

1:12

Szoktam nézni komolyabb riportokat is a videómegosztókon. Sajnos a nyilvánosság előtt sok politikus csak sablonosan nyilatkozik. A posztjaik gyakran kapnak valami figyelemfelkeltő címkét. Én tehát inkább független forrásokból informálódom.