Szia! Látom, elég rossz állapotban vagy. Mi történt veled pontosan?
Biciklivel elestem az erdőben. A fejem és az arcom is megsérült.
Volt rajtad sisak? Beütötted valahol a fejedet?
Igen, volt rajtam. Viszont a homlokom vérzik, és a bőröm felhorzsolódott. A hajam is csupa vér.
Értem. Ezenkívül hol érzel még fájdalmat? Mozgasd meg egy kicsit a karodat!
A nyakam nagyon merev, egy izom meghúzódott. A bal vállam és a könyököm fáj.
Mutasd a kezedet! Mozognak rendesen az ízületek?
A csuklóm megduzzadt. Nem tudom ökölbe szorítani a kezem. Az ujjaim is zsibbadnak.
Vizsgáljuk meg a lábadat is. Rá tudsz egyáltalán állni?
Alig bírok ráállni. A jobb bokám és a térdem is bedagadt. A lábfejem nagyon lüktet.
Esés közben más testrészed nem sérült meg a köveken?
De, a derekam és a hátam is sajog. A seb a törzsemen nagyon csíp.
A belső sebeidre is figyelnünk kell. Érzel valamilyen nyomást belül?
A gyomrom kicsit kavarog. A bal mellem alatt tompa fájdalmat érzek. Remélem, egy belső szerv sem sérült meg.
Van még valami, amit észrevettél magadon, vagy ami aggaszt?
Egy fogam is letört. A tenyerem is tiszta seb. Félek, hogy valamilyen csontom eltört.
Az arcodat érte nagyobb ütés? A fejed nem szédül egyáltalán?
Az orrom is vérzett. A szám széle felrepedt eséskor. Szerintem az agyam nem sérült meg. A koponyám biztosan ép.
Akkor most felállunk lassan. A medencéd vagy az alsótested rendben van?
A medencém egyáltalán nem fáj. Csak a sérült lábaim miatt bicegek egy kicsit.