21 - [MK1][PLAIN] - Sérülések és fizikai fájdalmak leírása egy orvosi vizsgálaton

21 - [MK1][PLAIN] - Sérülések és fizikai fájdalmak leírása egy orvosi vizsgálaton

Episode description

Transcript (with German Translation)

Format: Conversation

Tone: Tégezni


Transcript

Szia! Látom, elég rossz állapotban vagy. Mi történt veled pontosan?

Biciklivel elestem az erdőben. A fejem és az arcom is megsérült.

Volt rajtad sisak? Beütötted valahol a fejedet?

Igen, volt rajtam. Viszont a homlokom vérzik, és a bőröm felhorzsolódott. A hajam is csupa vér.

Értem. Ezenkívül hol érzel még fájdalmat? Mozgasd meg egy kicsit a karodat!

A nyakam nagyon merev, egy izom meghúzódott. A bal vállam és a könyököm fáj.

Mutasd a kezedet! Mozognak rendesen az ízületek?

A csuklóm megduzzadt. Nem tudom ökölbe szorítani a kezem. Az ujjaim is zsibbadnak.

Vizsgáljuk meg a lábadat is. Rá tudsz egyáltalán állni?

Alig bírok ráállni. A jobb bokám és a térdem is bedagadt. A lábfejem nagyon lüktet.

Esés közben más testrészed nem sérült meg a köveken?

De, a derekam és a hátam is sajog. A seb a törzsemen nagyon csíp.

A belső sebeidre is figyelnünk kell. Érzel valamilyen nyomást belül?

A gyomrom kicsit kavarog. A bal mellem alatt tompa fájdalmat érzek. Remélem, egy belső szerv sem sérült meg.

Van még valami, amit észrevettél magadon, vagy ami aggaszt?

Egy fogam is letört. A tenyerem is tiszta seb. Félek, hogy valamilyen csontom eltört.

Az arcodat érte nagyobb ütés? A fejed nem szédül egyáltalán?

Az orrom is vérzett. A szám széle felrepedt eséskor. Szerintem az agyam nem sérült meg. A koponyám biztosan ép.

Akkor most felállunk lassan. A medencéd vagy az alsótested rendben van?

A medencém egyáltalán nem fáj. Csak a sérült lábaim miatt bicegek egy kicsit.

Download transcript (.srt)
0:00

Szia! Látom, elég rossz állapotban vagy. Mi történt veled pontosan?

0:07

Biciklivel elestem az erdőben. A fejem és az arcom is megsérült.

0:12

Volt rajtad sisak? Beütötted valahol a fejedet?

0:17

Igen, volt rajtam. Viszont a homlokom vérzik, és a bőröm felhorzsolódott. A hajam is csupa vér.

0:25

Értem. Ezenkívül hol érzel még fájdalmat? Mozgasd meg egy kicsit a karodat!

0:32

A nyakam nagyon merev, egy izom meghúzódott. A bal vállam és a könyököm fáj.

0:39

Mutasd a kezedet! Mozognak rendesen az ízületek?

0:44

A csuklóm megduzzadt. Nem tudom ökölbe szorítani a kezem. Az ujjaim is zsibbadnak.

0:50

Vizsgáljuk meg a lábadat is. Rá tudsz egyáltalán állni?

0:56

Alig bírok ráállni. A jobb bokám és a térdem is bedagadt. A lábfejem nagyon lüktet.

1:03

Esés közben más testrészed nem sérült meg a köveken?

1:07

De, a derekam és a hátam is sajog. A seb a törzsemen nagyon csíp.

1:12

A belső sebeidre is figyelnünk kell. Érzel valamilyen nyomást belül?

1:18

A gyomrom kicsit kavarog. A bal mellem alatt tompa fájdalmat érzek. Remélem, egy belső szerv sem sérült meg.

1:26

Van még valami, amit észrevettél magadon, vagy ami aggaszt?

1:31

Egy fogam is letört. A tenyerem is tiszta seb. Félek, hogy valamilyen csontom eltört.

1:37

Az arcodat érte nagyobb ütés? A fejed nem szédül egyáltalán?

1:43

Az orrom is vérzett. A szám széle felrepedt eséskor. Szerintem az agyam nem sérült meg. A koponyám biztosan ép.

1:52

Akkor most felállunk lassan. A medencéd vagy az alsótested rendben van?

1:58

A medencém egyáltalán nem fáj. Csak a sérült lábaim miatt bicegek egy kicsit.